Z okazji dnia dyni postanowiliśmy połączyć zabawę z wiedzą historyczną, botaniczną i sztuką kulinarną. Dynia to świetne warzywo, można z niego zrobić mnóstwo pysznych rzeczy lub stworzyć lampion.

W ramach dyniowych historii i obchodzonych w podobnym czasie: Dniu Wszystkich Świętych i Halloween poznaliśmy genezę powstania obu tradycji, ich ewolucję i różnice.

W zakresie botaniki uczyliśmy się budowy dyni, cyklu wzrostu i szukaliśmy informacji o pierwotnym jej pochodzeniu. Zagłębiliśmy się w aspekty geograficzne aby odkryć jaką drogę pokonała dynia zanim do nas dotarła.

Tworzyliśmy sztukę kulinarną przyrządzając różne dyniowe smakołyki oraz wyrażaliśmy swoją kreatywności poprzez projekty artystyczne o tematyce dyniowej. Powstały między innymi dyniowe obrazy, rzeźbione lampiony.

Prowadziliśmy dyniową kawiarnię w ramach której udało się zebrać prawie 1000 zł, które przeznaczymy na cele charytatywne.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w sukces Dnia Dyni!

ciasto z dyni

film dzien dyni

kawiarenka restauracja dzien dyni

malowanie dyni

obraz dynia kot

przetwory z dyni potrawy

szaszlyki z dyni przekaski

wyklejanka dynia

Co nowego w Akademii?

Zielona szkoła w Montessori Farm School Brzezina 13.06.2024 Zielona szkoła w Montessori Farm School Brzezina

W tym roku zielona szkoła działa w Montessori Farm School Brzezina. Za nami pierwsza noc i pierwsze zajęcia: Własnoręcznie mierzymy obwody...

Dzień technologii 06.06.2024 Dzień technologii

Zorganizowaliśmy dzień technologii w naszej szkole, w ruch poszły wszystkie dostępne urządzenia: długopisy 3D, drukarki 3D, drukarka 3D do...

Kopciuszek w wykonaniu Instytutu Pedagogiki UWr 03.06.2024 Kopciuszek w wykonaniu Instytutu Pedagogiki UWr

Współpraca z Instytutem Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego to z jednej strony możliwość czerpania inspiracji przez studentów odbywających...